Strona Główna BIP Strona Główna
WKU Jarosław
 


Informacja dla żołnierzy TSW z 34 blp:

Wykaz wyposażenia obowiązującego w dniach 20-21.01.2018 r.

Dla kompanii 4 i 5 klp stawiennictwo w dniu 20.01.2018 r. do godziny 07:00 na terenie WKU w Jarosławiu.

Dla 3 klp stawiennictwo w dniu 20.01.2018 r. do godziny 07:00 w GOK Stubno.

Dla 5 klp stawiennictwo w niedzielę m. Zabiała (leśniczówka) godzina 07:00. Dostępny parking. Zabrać duży plecak z wyposażeniem.

- Książeczka wojskowa

- Mundur polowy (zimowy)

- Buty wojskowe (letnie lub zimowe)

- Pas wojskowy (WP)

- Ochronniki słuchu

- Czapka zimowa (czarna)

- Rękawice zimowe czarne (polarowe)

- Ubranie ochronne GORE-TEX

- Plecak wojskowy duży + mały plecak

- Śpiwór

- Karimata

- Przybory piśmiennicze

- Obuwie sportowe

Informacja o szkoleniu w dniu 21.01.2018 r. zostanie podana w sobotę po zajęciach. 


Nabór kandydatów ze środowiska cywilnego do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu na potrzeby WOTNABÓR DO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ
WKU w Jarosławiu przyjmuje wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej pełnionej "weekendowo" (jeden raz w miesiącu, sobota, niedziela, wynagrodzenie 500zł) w pododdziałach Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej (bez złożonej przysięgi wojskowej, przeszkolenia wojskowego) oraz żołnierze rezerwy, wyszkoleni po odbytej służbie wojskowej proszeni są o składanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami do WKU w Jarosławiu, ul. Głęboka 4. Pokój nr 111. (LINK)
Szczegóły dotyczące zasad naboru znajdują się w zakładce. (LINK)

Dostępna jest strona internetowa: www.obywatel.gov.pl Opublikowany na niej został pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej napisany prostą polszczyzną.

Zachęcamy Was do odwiedzin, korzystania z serwisu. Szczególnie polecamy zakładkę: Służba wojskowa

Czym jest OBYWATEL.GOV.PL?

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie. Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną.Wojskowy Komendant Uzupełnień zwraca się z prośbą o zgłaszanie rodziców, których troje i więcej dzieci pełniło czynną i zawodową służbę wojskową. Informacje te przyczynią się do uhonorowania rodziców medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju". Proszę o kontakt pocztowy lub na adres e-mail'owy; wkujaroslaw@ron.mil.pl


  Informacja dotycząca obowiązku informowania Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jarosławiu o zamiarze realizacji przedsięwzięć zawartych w art. 53 Ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej


Służba Przygotowawcza NSR Służba Zawodowa

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu jest organem wykonawczym MON w sprawach administracji wojskowej. Administruje na terenie 4 powiatów - jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego oraz lubaczowskiego. 

WKU Jarosław wchodzi w podporządkowanie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego Rzeszów i jest odpowiedzialna za realizację zadań wynikających z zabezpieczenia pokojowego i mobilizacyjnego uzupełniania jednostek i instytucji wojskowych, formacji OC, a także związanych z administrowaniem świadczeniami osobistymi i rzeczowymi.

KOMENDANT WKU - ppłk Leszek PRZESZŁOWSKI

RZECZNIK PRASOWY WKU - kpt. Tomasz MAZUR

WYDZIAŁ PMiAR - mjr Krzysztof DEPA
szef wydziału oraz  z-ca Komendanta

WYDZIAŁ REKRUTACJI- mjr Bogusław ANTAS
szef wydziału

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ulicy Głębokiej 4 w Jarosławiu.