Strona Główna BIP Strona Główna
WKU Jarosław
 
KOMUNIKAT

W związku z potrzebą zatrudnienia w ramach okresowej służby wojskowej lub służby kontraktowej poza granicami państwa osób na stanowiskach tłumaczy w Eurokorpusie w Strasburgu we Francji poszukujemy:
  1. Tłumacz polsko - francusko - polski. Wymagania: studia magisterskie (preferowana filologia romańska), studia podyplomowe o specjalności tłumacz konferencyjny (symultaniczny i konsekutywny), doświadczenie na stanowisku tłumacza.
  2. Tłumacz polsko - niemiecko - polski. Wymagania: studia magisterskie (preferowana filologia germańska), studia podyplomowe o specjalności tłumacz konferencyjny (symultaniczny i konsekutywny), doświadczenie na stanowisku tłumacza.
Chętnych proszę o kontakt osobisty w WKU w Jarosławiu, lub telefoniczny 261 265 223, 261 165 283.


Informacja w sprawie remontu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jarosławiu

 

Uprzejmie informujemy, iż  z powodu remontu od 29 sierpnia 2016 r. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jarosławiu przeprasza za wszelkie utrudniania związane z pracami remontowymi.

Żołnierze jak i pracownicy dołożą wszelkich starań aby utrudnienia i niedogodności były jak najmniejsze.


Informacje dotyczące naboru do Brygady Obrony Terytorialnej udzielane są wyłącznie pod nr tel. 261-165-208.

 
- Z OSTATNIEJ CHWILI -

NABÓR NA SZKOLENIE WOJSKOWE W RAMACH STUDIUM OFICERSKIEGO DO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ


Na podstawie decyzji Nr 183/MON Ministra Obrony Narodowej informujemy, że Wyższa Szkoła Wojsk Lądowych we Wrocławiu prowadzi dodatkowy nabór na szkolenie wojskowe

w grupie pancerno - zmechanizowanej dla nw. osób posiadających tytuł zawodowy magistra lub równorzędny:

- absolwentów uczelni wyższych niebędących żołnierzami zawodowymi - 12 miesięczne szkolenie wojskowe,
- podoficerów zawodowych będących absolwentami kierunków studiów przydatnych w określonym korpusie osobowym - 6 miesięczne szkolenie wojskowe.

Zainteresowanych szkoleniem prosimy o zgłaszanie się do WKU w celu złożenia wniosków w terminie do 30 czerwca br. lub uzyskania szczegółowych informacji  w przedmiotowej sprawie.

Decyzja nr 183/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 1 czerwca 2016 r. w sprawie przeprowadzenia dodatkowego naboru na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów w 2016 r.


Informujemy, że w drugiej połowie bieżącego roku MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ planuje uruchomienie naboru do studium oficerskiego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, mające na celu zabezpieczenie stanowisk OFICERÓW MŁODSZYCH w nowo tworzonych pododdziałach Wojsk Obrony Terytorialnej.

Studium oficerskie odbędzie się w ramach 12-miesięcznego szkolenia wojskowego i przeznaczone jest dla absolwentów uczelni wyższych posiadających tytuł zawodowy magistra.

Potencjalnych kandydatów prosimy o kontakt z Wojskową Komendą Uzupełnień pod nr tel. 261 165 204, lub 261 165 221.


 Dostępna jest strona internetowa: www.obywatel.gov.pl Opublikowany na niej został pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej napisany prostą polszczyzną.

Zachęcamy Was do odwiedzin, korzystania z serwisu. Szczególnie polecamy zakładkę: Służba wojskowa

Czym jest OBYWATEL.GOV.PL?

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie. Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną.


Nowy kierunek studiów WAT 


Wojskowy Komendant Uzupełnień zwraca się z prośbą o zgłaszanie rodziców, których troje i więcej dzieci pełniło czynną i zawodową służbę wojskową. Informacje te przyczynią się do uhonorowania rodziców medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju". Proszę o kontakt pocztowy lub na adres e-mail'owy; wkujaroslaw@wp.mil.pl


  Informacja dotycząca obowiązku informowania Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jarosławiu o zamiarze realizacji przedsięwzięć zawartych w art. 53 Ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej


Służba Przygotowawcza NSR Służba Zawodowa

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu jest organem wykonawczym MON w sprawach administracji wojskowej. Administruje na terenie 4 powiatów - jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego oraz lubaczowskiego. 

WKU Jarosław wchodzi w podporządkowanie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego Rzeszów i jest odpowiedzialna za realizację zadań wynikających z zabezpieczenia pokojowego i mobilizacyjnego uzupełniania jednostek i instytucji wojskowych, formacji OC, a także związanych z administrowaniem świadczeniami osobistymi i rzeczowymi.

KOMENDANT WKU - ppłk Leszek PRZESZŁOWSKI

RZECZNIK PRASOWY WKU - p. Witold ROGALA

WYDZIAŁ PMiAR - mjr Krzysztof DEPA
szef wydziału oraz  z-ca Komendanta

WYDZIAŁ REKRUTACJI- mjr Bogusław ANTAS
szef wydziału

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ulicy Głębokiej 4 w Jarosławiu.