Strona Główna BIP Strona Główna
WKU Jarosław
 Wykaz wyposażenia żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej zabieranego na szkolenie rotacyjne w dn. 26-27.08.2017 r:
1. beret,
2. mundur polowy letni,
3. buty letnie,
4. kurtka ubrania ochronnego (goretex),
5. mały plecak (wojskowy),
6. przybory do pisania i notowania,
7. przybory toaletowe,
8. korzystający z zakwaterowania- śpiwór, karimata.

NABÓR DO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ
WKU w Jarosławiu przyjmuje wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej pełnionej "weekendowo" (jeden raz w miesiącu, sobota, niedziela, wynagrodzenie 500zł) w pododdziałach Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej (bez złożonej przysięgi wojskowej, przeszkolenia wojskowego) oraz żołnierze rezerwy, wyszkoleni po odbytej służbie wojskowej proszeni są o składanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami do WKU w Jarosławiu, ul. Głęboka 4. Pokój nr 111. (LINK)
Szczegóły dotyczące zasad naboru znajdują się w zakładce. (LINK)

WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ
W POWIECIE PRZEWORSKIM

PUNKTY INFORMACYJNE
W dniach od 31.07.2017 r. do 10.08.2017 r. w Urzędach Miast i Gmin powiatu przeworskiego otwarte będą punkty informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej. Informacji od godziny 11.00 do 17.00 udzielać będą oficerowie 3 Podkarpackiej Brygaday OT.

W punkcie informacyjnym można będzie uzyskać informacje z zakresu procedury rekrutacji, a osoby zdecydowane bedą mogły złożyć niezbędne dokumenty. (LINK)
!niedysponujacy drukarką niezbędne druki otrzymają w punkcie informacyjnym, będzie możliwość wykonania kserokopii dokumentów, należy posiadać oryginały dokumentów do wglądu!
1. UMiG Sieniawa - 31.07.2017 r.
2. UG Adamówka - 01.08.2017 r.
3. UM Przeworsk - 2.08.2017 r.
4. UG Zarzecze - 03.08.2017 r.
5. UMiG Kańczuga - 04.08.2017 r.
6. UG Jawornik - 07.08.2017 r.
7. UG Gać - 08.08.2017 r.
8. UG Przeworsk - 09.08.2017 r.
9. UG Tryńcza - 10.08.2017 r.
II Edycja "Samoobrona Kobiet" - Bezpłatne Szkolenia w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie nabór - został zakończony. Jednocześnie zapraszamy do systematycznego odwiedzania strony internetowej WKU oraz WSzW w Rzeszowie gdzie będą ukazywać się informacje dotyczące II edycji.
Dostępna jest strona internetowa: www.obywatel.gov.pl Opublikowany na niej został pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej napisany prostą polszczyzną.

Zachęcamy Was do odwiedzin, korzystania z serwisu. Szczególnie polecamy zakładkę: Służba wojskowa

Czym jest OBYWATEL.GOV.PL?

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie. Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną.Wojskowy Komendant Uzupełnień zwraca się z prośbą o zgłaszanie rodziców, których troje i więcej dzieci pełniło czynną i zawodową służbę wojskową. Informacje te przyczynią się do uhonorowania rodziców medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju". Proszę o kontakt pocztowy lub na adres e-mail'owy; wkujaroslaw@ron.mil.pl


  Informacja dotycząca obowiązku informowania Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jarosławiu o zamiarze realizacji przedsięwzięć zawartych w art. 53 Ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej


Służba Przygotowawcza NSR Służba Zawodowa

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu jest organem wykonawczym MON w sprawach administracji wojskowej. Administruje na terenie 4 powiatów - jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego oraz lubaczowskiego. 

WKU Jarosław wchodzi w podporządkowanie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego Rzeszów i jest odpowiedzialna za realizację zadań wynikających z zabezpieczenia pokojowego i mobilizacyjnego uzupełniania jednostek i instytucji wojskowych, formacji OC, a także związanych z administrowaniem świadczeniami osobistymi i rzeczowymi.

KOMENDANT WKU - ppłk Leszek PRZESZŁOWSKI

RZECZNIK PRASOWY WKU - p. Witold ROGALA

WYDZIAŁ PMiAR - mjr Krzysztof DEPA
szef wydziału oraz  z-ca Komendanta

WYDZIAŁ REKRUTACJI- mjr Bogusław ANTAS
szef wydziału

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ulicy Głębokiej 4 w Jarosławiu.