Strona Główna BIP Strona Główna
WKU Jarosław
 


! UWAGA ! UWAGA !
W dniu 22.03.2018 w godzinach 9.00-13.00 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne na II turnus służby przygotowawczej w korpusie szeregowych.
Dodatkowe infoormacje pod tel. 261-165-221 i 261-165-209.
Akademia Wojsk Lądowych
https://www.awl.edu.pl/
  >>Informacje dla żołnierzy TSW<<
Skargi i wnioski mogą być składane:
  • osobiście lub w formie pisemnej,
  • faksem na nr 261 165 308,
  • pocztą elektroniczną na adres: 3pbot@ron.mil.pl
Warunkiem otrzymania odpowiedzi na skargę przesłaną drogą elektroniczną jest wskazanie adresu do korespondencji pocztowej (listowej).

 

Informacja dla żołnierzy 5klp LUBACZÓW

Stawiennictwo na ćwiczenia rotacyjne:

  • sobota 17.03.2018 r. Komenda Powiatowa PSP LUBACZÓW - zabrać małe plecaki - godzina 07:00
  • niedziela 18.03.2018 r. WKU w Jarosławiu - zasobniki piechoty (cały sprzęt) - godzina 06:55

Informacja dla żołnierzy 5klp LUBACZÓW:
W związku z zapotrzebowaniem SZRP na potrzeby OT poszukiwani żołnierze OT na kurs:
1. Kurs Ratownika Wodnego - Baza CSŁiL w Zegrzu (szkolenie, noclegi, wyżywienie), tygodniowe, intensywne szkolenie (68h; 16-20.04.2018 r.).
2. Kurs KPP - przeprowadzony po kursie Ratownika Wodnego. Organizowany lokalnie przez BOT w formie weekendowej. (66h).

Kryteria:
  • 400m stylem dowolnym poniżej 8 min.,
  • 25 m pod wodą,
  • stan zdrowia umożliwiający udział w kursie.
Kontakt z Dowódcą 5klp.

 


Nabór kandydatów ze środowiska cywilnego do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu na potrzeby WOTNABÓR DO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ
WKU w Jarosławiu przyjmuje wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej pełnionej "weekendowo" (jeden raz w miesiącu, sobota, niedziela, wynagrodzenie 500zł) w pododdziałach Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej (bez złożonej przysięgi wojskowej, przeszkolenia wojskowego) oraz żołnierze rezerwy, wyszkoleni po odbytej służbie wojskowej proszeni są o składanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami do WKU w Jarosławiu, ul. Głęboka 4. Pokój nr 111. (LINK)
Szczegóły dotyczące zasad naboru znajdują się w zakładce. (LINK)

Dostępna jest strona internetowa: www.obywatel.gov.pl Opublikowany na niej został pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej napisany prostą polszczyzną.

Zachęcamy Was do odwiedzin, korzystania z serwisu. Szczególnie polecamy zakładkę: Służba wojskowa

Czym jest OBYWATEL.GOV.PL?

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie. Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną.Wojskowy Komendant Uzupełnień zwraca się z prośbą o zgłaszanie rodziców, których troje i więcej dzieci pełniło czynną i zawodową służbę wojskową. Informacje te przyczynią się do uhonorowania rodziców medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju". Proszę o kontakt pocztowy lub na adres e-mail'owy; wkujaroslaw@ron.mil.pl


  Informacja dotycząca obowiązku informowania Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jarosławiu o zamiarze realizacji przedsięwzięć zawartych w art. 53 Ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej


Służba Przygotowawcza NSR Służba Zawodowa

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu jest organem wykonawczym MON w sprawach administracji wojskowej. Administruje na terenie 4 powiatów - jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego oraz lubaczowskiego. 

WKU Jarosław wchodzi w podporządkowanie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego Rzeszów i jest odpowiedzialna za realizację zadań wynikających z zabezpieczenia pokojowego i mobilizacyjnego uzupełniania jednostek i instytucji wojskowych, formacji OC, a także związanych z administrowaniem świadczeniami osobistymi i rzeczowymi.

KOMENDANT WKU - ppłk Leszek PRZESZŁOWSKI

RZECZNIK PRASOWY WKU - kpt. Tomasz MAZUR

WYDZIAŁ PMiAR - mjr Krzysztof DEPA
szef wydziału oraz  z-ca Komendanta

WYDZIAŁ REKRUTACJI- mjr Bogusław ANTAS
szef wydziału

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ulicy Głębokiej 4 w Jarosławiu.